facebook wirtualny spacer jak dojechać plan lekcji dla nauczycieli napisz do nas BIP wynajem sal
DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR

Certyfikaty językowe ETS


Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Działdowskie Centrum Edukacji i Kształcenia Ustawicznego jest Akredytowanym Ośrodkiem Egzaminacyjnym ETS (Educational Testing Service) GLOBAL. Oznacza to, że nasza Szkoła Języków Obcych LANGUAGE CENTER daje możliwość uzyskania na certyfikatu TOEIC. Egzaminy przeprowadzane będą w naszej placówce w elastycznych i dowolnie ustalonych sesjach przez egzaminatorów rekrutujących się z kadry lektorskiej Language Center, posiadających uprawnienia do przeprowadzania egzaminów. Dbając o dobro naszych klientów umożliwiamy Państwu sprawdzenie kompetencji językowych na różnych poziomach np.: z języka angielskiego - TOEIC Bridge, TOEIC Listening&Reading oraz TOEIC Speaking&Writing, TOEFL, z języka niemieckiego – WiDaF i z jezyka francuskiego – TFI.

TOEIC Bridge
TOEIC
TOEFL
TFI
WiDaF

TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) jest najczęściej zdawanym egzaminem potwierdzającym znajomość języka angielskiego w kontekście studiów wyższych i pracy akademickiej. Dlatego też, osoby, które niedawno rozpoczęły naukę języka angielskiego mogą odebrać ten egzamin jako trudny i złożony. Od roku 2006 w Polsce jest dostępna i obowiązuje nowa, internetowa wersja egzaminu (TOEFL iBT). Egzamin zdaje się w całości na komputerze a odpowiedzi są elektronicznie przesyłane do ETS celem sprawdzenia. Wyniki (w skali punktowej 0-120) są znane średnio po 20 dniach od daty egzaminu.

Egzamin jest podzielony na 4 części:

  • Reading- 36-70 pytań, czas ok. 60-100 minut: rozumienie tekstów pisanych.
  • Listening - 35-51 pytań i trwa 60-90 minut: rozumienie wypowiedzi i dialogów.
  • Speaking - zawiera 6 zadań i trwa 20 minut sprawdza umiejętności wypowiadania się w środowisku akademickim. Część Speaking zdaje się odpowiadając na zadania i pytania egzaminacyjne do mikrofonu. Wypowiedzi są rejestrowane przez komputer i wysyłane do profesjonalnych egzaminatorów, którzy oceniają wypowiedzi zdającego.
  • Writing - zawiera 2 zadania, które należy wykonać w ciągu 50 minut. Ta część egzaminu sprawdza umiejętności pisania w kontekście akademickim

TOEFL sprawdza stopień biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim na uczelni, gdzie angielskiego używa się na zajęciach, wykładach i poza nimi. Dlatego też, przygotowanie do tego egzaminu wymaga zapoznania się ze słownictwem akademickim ale także z konstrukcją tekstów akademickich i ich stopniem trudności. Regularne czytanie podobnych tekstów, zapamiętywanie i utrwalanie słownictwa, które się tam przewija to podstawa dobrego przygotowania do egzaminu.

Egzamin TOEFL odbywa się zazwyczaj 3 do 4 razy w miesiącu w piątki lub soboty. Szczegółowy terminarz sesji egzaminacyjnych można znaleźć na stronach ETS: (kliknij tutaj) lub zapytać o terminy egzaminów w ośrodku egzaminacyjnym.

Terminy sesji można zawsze sprawdzić po założeniu swojego profilu kandydata na stronie rejestracyjnej egzaminu TOEFL: (kliknij tutaj) Przewodnik po rejestracji na egzamin TOEFL: (kliknij tutaj)

Egzamin TOEFL kosztuje 185 USD. Płatności dokonuje się kartą kredytową pod koniec procesu rejestracji na egzamin. Wybrane ośrodki egzaminacyjne ETS udostępniają także możliwość płatności gotówką bezpośrednio w ośrodku.

Oferta

Organizacja zajęć

Kadra

Regulamin

Informacja o zapisach

Cennik

Kontakt

Galeria

Certfikaty językowe ETS

Podział na grupy