facebook wirtualny spacer jak dojechać plan lekcji dla nauczycieli napisz do nas BIP wynajem sal
DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR DAR

Aktualności LOWE

Warsztaty rękodzieła


Kolejne w tym roku spotkanie na warsztatach rękodzielniczych w Uzdowie. Jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia panie przygotowały urocze kartki techniką scrapowania. Warsztaty rękodzieła cieszą się zdecydowanie największym na ten moment powodzeniem wśród uczestników zakwalifikowanych do przedsięwzięcia Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Działdowie. W sposób szczególny dają szansę na choć krótkie spotkanie w niewielkim gronie, wspólne działanie i oderwanie myśli od trosk spotęgowanych aktualną sytuacją.

Harmonogram - grudzień 2020


Warsztaty florystyczne


9 grudnia odbyły się warsztaty florystyczne – w świetlicy wiejskiej w Niestoi. Tym razem motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Pod okiem naszej najlepszej instruktorki powstały piękne stroiki, wianki, dekoracje na stół. Rękodzieło, to coś, co daje dużo satysfakcji i wymierne efekty. Cieszy oko odbiorcy i daje poczucie spełnienia twórcy. Gratulacje dla wszystkich Pań.

Warsztaty scrapbookingu

Warsztaty florystyczne


21 października gościliśmy w świetlicy w Grzybinach. Tutaj odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych w ramach LOWE warsztatów florystycznych. W nawiązaniu do pory roku, darów natury aktualnie dostępnych i zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych temat tych warsztatów to florystyka jesienna i okolicznościowa.

21 października gościliśmy w świetlicy w Grzybinach. Tutaj odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych w ramach LOWE warsztatów florystycznych. W nawiązaniu do pory roku, darów natury aktualnie dostępnych i zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych temat tych warsztatów to florystyka jesienna i okolicznościowa.
Warsztaty Makramy


20 października gościliśmy w świetlicy w Kramarzewie i dla tamtejszej grupy zorganizowaliśmy Warsztaty Makramy. To sztuka plecionkarska, która w ostatnim czasie przeżywa swój renesans i szturmem zdobywa wnętrza w stylu boho. Poza tym to naprawdę fajne, wyciszające i kreatywne zajęcie.

W gronie kilku pań – mieszkanek Kramarzewa i okolic zrealizowaliśmy warsztaty, a pierwsze efekty ich działań dokumentuje tych kilka fotografii poniżej. Było bardzo sympatycznie i twórczo. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.
Harmonogram wydarzeń planowanych w październiku 2020 r.


Zajęcia kompetencji cyfrowych


Od 2 października realizujemy kurs komputerowy w ramach działalności Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Działdowie. Sympatyczna grupa, więc liczymy na efekty ☺ - te wymierne informatyczne i te dodane - z budowania społeczeństwa edukacyjnego i wzajemnie wspierającego się w działaniach, motywującego do aktywności. Przed nami jeszcze cztery spotkania – każdy czwartek do końca października – pracownia informatyczna PDCKU DAR.

Spotkanie


Piątkowym spotkaniem otworzyliśmy cykl warsztatów dla rodziców realizowanych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Działdowie. Spotkanie owocne, a obecne na nim mamy zadowolone. Dziękujemy za Waszą obecność i aktywność w czasie warsztatów.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać z takiej formy doskonalenia, jeśli czuje, że w temacie odpowiedzialnego rodzicielstwa wciąż jeszcze warto przedyskutować niektóre zagadnienia z fachową kadrą, ale też z innymi rodzicami, skonfrontować swoje spojrzenie i wiedzę, z tym, jak to postrzegają inni - zachęcamy do uczestnictwa.

Warsztaty to nie tylko dawka wiedzy, ale też rodzicielskiego wsparcia. Zachęcamy i zapraszamy. Możemy razem wypić kawę, zrobić coś dla siebie, a przy okazji dla dobra naszych rodzin.Za nami pierwsze zajęcia prowadzone w ramach przedsięwzięcia LOWE.


22.09.2020 w Publicznym Działdowskim CKU DAR przy ul. Polnej 11a w Działdowie odbyły się warsztaty artystyczno – rękodzielnicze – Quilling. Kameralna grupa, sympatyczna atmosfera i wspólne działanie.

Obok praktycznej umiejętności – czyli poznania techniki rękodzielniczej, jaką jest tworzenie elementów dekoracyjnych z pasków papieru, udało się zbudować dobry klimat i sympatycznie spędzić czas. Dziękujemy Wszystkim uczestniczkom za kreatywne podejście do tematu i wspólne popołudnie.
Wydarzenia planowane w miesiącu wrześniu 2020 …

Budujemy partnerstwo lokalne ….


Za nami pierwsze spotkania wpisujące się w budowanie partnerstwa lokalnego. Jest nam niezmiernie miło, że zacieśniamy współpracę z Biblioteką – Centrum Kultury w Burkacie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu dyrekcji oraz całej społeczności ośrodków podległych Centrum (Paniom pracującym w gminnych świetlicach i bibliotekach), udaje nam się powoli docierać do lokalnych odbiorców, wyczuwać ich potrzeby i budować zaangażowaną wspólnotę. Te pierwsze spotkania celowane są w ustalanie wspólnego rytmu działania, określaniu warunków współpracy, badaniu potrzeb i możliwości środowiskowych.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i zaangażowanie, wszak cel jest spójny i zmierza do poprawy jakości życia (tego edukacyjnego, kulturalnego i wspólnotowego) naszej miejskiej i gminnej społeczności.