ul. Polna 11a, 13-200 Działdowo
tel. 23 697 06 90

Ogłoszenia


Rozpoczęto

Rekrutację do Szkoły Policealnej dla Dorosłych i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na ul. Polnej 11 a

Uwaga

ostatni rok naboru na asystentkę stomatologiczną
Szanowni Państwo

 

W imieniu Ośrodka Rozwoju Edukacji pragniemy zaprosić Dyrektorów i Wicedyrektorów szkół i przedszkoli na darmowe szkolenie pt. „Wykorzystanie nowego modelu doskonalenia nauczycieli w budowaniu szkoły uczącej się” organizowane w ramach projektu „System doskonalenia nauczycieli oparty na o ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół”.

Termin szkolenia w Działdowie:
15-17.04.2015, 06-08.05.2015

Wszystkich Państwa, którzy się jeszcze nie zarejestrowali serdecznie zapraszamy.
Chęć uczestnictwa w szkoleniu  prosimy zgłaszać poprzez formularz rejestracyjny  znajdujący się w na stronie

http://rejestracja.szkolenia-ore-dyrektorzy.pl/

W załączeniu przesyłamy stosowne dokumenty odnośnie realizowanych zadań.Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym: rekrutacja@baza-akademia.pl  oraz na stronie internetowej:

www.szkolenia-ore-dyrektorzy.pl

Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie prośby.

Z poważaniem
Katarzyna Brzuzy

 


więcej informacji
Harmonogram egzaminów


 • Harmonogram matury w sesji wiosennej 2014/2015 Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
 • Terminarz egzaminów semestralnych w roku szkolnym 2014/2015 Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
 • Harmonogram części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2014/2015.
  Szkoła Policealna dla Dorosłych

 • Aktualności


  Konferencja

  Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Działdowie przy współpracy z Działdowskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli DAR w Działdowie i Biblioteką Pedagogiczną w Działdowie dnia 03.12.2014 roku zorganizowała konferencje: „Dyspraksja – kiedy wykonywanie prostej czynności staje się problemem”.

  Konferencja skierowana była dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie mgr Wojciech Lipka. Spotkanie prowadziła Pani mgr Agnieszka Jabłońska – Roch - pedagog. Dyspraksja to zaburzenie które ma wpływ na wykonywanie drobnych ruchów, np. pisanie/kolorowanie, układanie puzzli, czy budowanie z klocków, bądź też większych ruchów, związanych z takimi czynnościami jak stanie na jednej nodze, wspinanie się itp. Istnieje wiele dowodów na to, że trudności tego rodzaju mogą mieć znaczny wpływ na życie dziecka, zwłaszcza, gdy próbuje ono posiąść umiejętność planowania i organizacji samego siebie. Zwykle dotykają one dziecka zarówno w szkole, jak i w domu, i uwidaczniają się w porównaniu do innych dzieci w podobnym wieku, które przyswajają nowe umiejętności bez większych problemów. Wiele osób doświadcza takich trudności również po wejściu w dorosłość.

  Szkoła językow obcych

  Zajęcia w Szkole Języków Obcych nabierają tempa i rumieńców ? Pierwsze godziny za nami. Nasi Najmłodsi „językobadacze” są już całkiem oswojeni z rytmem i formułą zajęć, a nasi lektorzy „dwoją i się i troją”, żeby czas spędzony na zajęciach był owocny, przynosił profity i przede wszystkim zadowolenie uczestników. „Language Center” to kursy dla wszystkich grup wiekowych, poziomów zaawansowania i różnych języków. Dziś krótka fotorelacja z przebiegu zajęć w grupach 4 - 9 -latków.

  A czy w ogóle warto podejmować naukę języka obcego tak wcześnie?! Na to pytanie w szczególności muszą odpowiadać sobie Rodzice. Niemniej jednak rozpatrując ten temat, warto zdawać sobie sprawę, że nauka języka obcego jest zawsze doskonałym ćwiczeniem intelektualnym, które przynosi korzyści i przekłada się na inne sfery nauki, poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, rozwija kreatywność i umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań, chociażby dla celów przekazania komunikatu w sytuacji, kiedy nie do końca dysponujemy jeszcze rozbudowanym słownictwem. Metodyka zajęć prowadzonych w „Language Center” w grupach najmłodszych opiera się na przekazie i odbiorze polisensorycznym, stąd prowadzenie kursów w oparciu o zabawy ruchowe, prace manualne, gry, piosenki, rozmowy z pokazywaniem, wyliczanki, taniec itp.

  Jeśli jest coś, co może w jakikolwiek sposób ubogacić i ułatwić naukę języka, nasi lektorzy z pewnością to wykorzystują i wciąż poszukują nowych inspiracji i ścieżek rozwoju. Dodatkowo zajęcia grupowe sprzyjają rozbudzaniu umiejętności współpracy oraz otwierają na inną kulturę, ubogacają społecznie, zachęcają do otwartości, dodają pewności siebie i wyzwalają pozytywne emocje oraz chęci do poznawania „nowego”. Jeśli ktoś czuje się nieprzekonany – zapraszamy. Najlepszą formą oceny – jest „ocena z pierwszej ręki”. Pozdrawiamy

  więcej

  Florystki w akcji

  Technik weterynarii

   

  Słuchacze kierunku technik weterynarii 13 – 14 października 2014 roku wyjechali na wycieczkę do miejscowości Puchaczów w województwie lubelskim. Odwiedzili tam wyjątkowe gospodarstwo agroturystyczne - Majątek Rutka, w którym można obejrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt. Rasowe gęsi, owce, krowy, koniki polskie stanowią nie lada atrakcję.
  Wiele z nich stanowi polskie rasy zachowawcze. Zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie można podziwiać także na wielu krajowych wystawach zwierząt hodowlanych.  

  Gospodarstwo rolno-agroturystyczne specjalizuje się w utrzymywaniu Polskich ras zachowawczych zwierząt objętych programem ochrony zasobów genetycznych. W gospodarstwie utrzymywane jest stado Konika Polskiego, bydło białogrzbiete, owce wrzosówki oraz gęsi biłgorajskie. Ponadto utrzymywane są zwierzęta jako ciekawostki dla zwiedzających takie jak strusie Emu i osiołki. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych doswiadczeń.

   

  SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Co roku SZLACHETNA PACKA łączy tysiące osób - wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz rodziny w potrzebie. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania.

  Nasza Firma po raz drugi włączyła się w organizację SZLACHETNEJ PACZKI.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

   

  „…Życie nie tylko po to jest, by brać 
  Życie nie po to, by bezczynnie trwać 
  I aby żyć siebie samego trzeba dać..” 

                                                 Stanisław Soyka

  Florystki w akcji

  Więcej

  Technik usług kosmetycznych

  23.11.2014 roku słuchaczki PDCKU DAR w Działdowie uczące się na kierunku technik usług kosmetycznych wyjechały na wizytę studyjną – szkolenie zorganizowane przez firmę

  Mollon Cosmetics. Szkolenie odbyło się w Hotelu Villa Pallas w Olsztynie. Firma ta tworzy profesjonale produkty do stylizacji oraz pielęgnacji paznokci.

  Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
  - manicure klasyczny/lakierowy,
  - manicure monophase UV/LED,
  - Manicure hybrydowy UV,
  - manicure soak off UV,
  - manicure żelowy UV,
  - zdobienie paznokci,
  - pielęgnacja dłoni i paznokci,
  - elementy skutecznej sprzedaży i obsługi klienta w gabinecie. Szkolenie miało charakter praktycznej prezentacji połączonej z instruktarzem.

  Nowe formy wsparcia dla młodych przedsiębiorców

   

  15 i 18 października 2014 roku Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie przy współpracy z Publicznym Działdowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR zorganizował konferencje „Nowe formy wsparcia dla młodych” w ramach Dni Informacji na Warmii i Mazurach. Konferencja skierowana była do przedsiębiorców, samorządowców z powiatu działdowskiego oraz słuchaczy PDCKU DAR. Spotkanie miało na celu przybliżenie ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Na wstępnie przedstawiono sytuację na lokalnym rynku pracy oraz przedstawiono dane statystyczne dotyczące osób zarejestrowanych w PUP w Działdowie.

  Omówiono wszelkie formy wsparcia dla przedsiębiorców i przedstawiono nowe instrumenty rynku pracy dla osób bezrobotnych. Spotkanie zakończyło się dyskusją. Prowadzący starali się odpowiedzieć na każde nurtujące pytania zaproszonych osób. Po zakończonej konferencji Panie prowadzące były do dyspozycji słuchaczy na indywidualnych konsultacjach.

  Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

   

  Dnia 03.10.2014 roku słuchacze kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy wyjechali na wizytę studyjną do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Warszawie.
  Instytut jest podstawową placówką naukowo-badawczą w Polsce zajmującą się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy zgodnie z psychofizycznymi możliwościami człowieka. Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzących do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych  

  w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii oraz wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych dla osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.

  Słuchacze zostali oprowadzenie po Instytucie oraz zapoznali się ze specyfiką pracy CIOP-u. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu BHP.