ul. Polna 11a, 13-200 Działdowo
tel. 23 697 06 90
edukacja ODN
studia
licencjatskie,
magisterskie
i podyplomowe

Kursy doskonalące
Kursy kwalifikacyjne.
Kursy przygotowujące do matury i egzaminów gimnazjalnych;

Kursy językowe dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kursy kwalifikacyjne organizacji i zarządzania oświatą;
Oligofrenopedagogika.
Szkolenia rad pedagogicznych.
Kształć się bezpłatnie w Liceum Ogólnokształcšcym oraz na 23 kierunkach szkół policealnych
facebook Wirtualny spacer Jak dojechać plan lekcji dla nauczycieli napisz do nas BIP wynajem sal

Zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczynają się:


-1.09.2015r. o godz.16:00 dla klas I TM i II TM , I AS (forma stacjonarna),

-4.09.2015r.o godz.16:00 dla klas IIa, IIb, IIIa, IIIb LOdD, II TA, II TBiHP, II TOFOiM, II TUK, II TW,Tutaj plan lekcji na 2 tygodnie

-18.09.2015r.o godz.16:00 dla klasy II TR i klas pierwszych (forma zaoczna).

Rozpoczęto


rekrutację do Szkoły Policealnej dla Dorosłych i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na ul. Polnej 11 a

Uwaga

ostatni rok naboru na asystentkę stomatologiczną

zobacz szczegółową ofertę


Aktualności


Konferencja

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Działdowie przy współpracy z Działdowskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli DAR w Działdowie i Biblioteką Pedagogiczną w Działdowie dnia 03.12.2014 roku zorganizowała konferencje: „Dyspraksja – kiedy wykonywanie prostej czynności staje się problemem”.

Konferencja skierowana była dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie mgr Wojciech Lipka. Spotkanie prowadziła Pani mgr Agnieszka Jabłońska – Roch - pedagog. Dyspraksja to zaburzenie które ma wpływ na wykonywanie drobnych ruchów, np. pisanie/kolorowanie, układanie puzzli, czy budowanie z klocków, bądź też większych ruchów, związanych z takimi czynnościami jak stanie na jednej nodze, wspinanie się itp. Istnieje wiele dowodów na to, że trudności tego rodzaju mogą mieć znaczny wpływ na życie dziecka, zwłaszcza, gdy próbuje ono posiąść umiejętność planowania i organizacji samego siebie. Zwykle dotykają one dziecka zarówno w szkole, jak i w domu, i uwidaczniają się w porównaniu do innych dzieci w podobnym wieku, które przyswajają nowe umiejętności bez większych problemów. Wiele osób doświadcza takich trudności również po wejściu w dorosłość.

Szkoła językow obcych

Zajęcia w Szkole Języków Obcych nabierają tempa i rumieńców ? Pierwsze godziny za nami. Nasi Najmłodsi „językobadacze” są już całkiem oswojeni z rytmem i formułą zajęć, a nasi lektorzy „dwoją i się i troją”, żeby czas spędzony na zajęciach był owocny, przynosił profity i przede wszystkim zadowolenie uczestników. „Language Center” to kursy dla wszystkich grup wiekowych, poziomów zaawansowania i różnych języków. Dziś krótka fotorelacja z przebiegu zajęć w grupach 4 - 9 -latków.

A czy w ogóle warto podejmować naukę języka obcego tak wcześnie?! Na to pytanie w szczególności muszą odpowiadać sobie Rodzice. Niemniej jednak rozpatrując ten temat, warto zdawać sobie sprawę, że nauka języka obcego jest zawsze doskonałym ćwiczeniem intelektualnym, które przynosi korzyści i przekłada się na inne sfery nauki, poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, rozwija kreatywność i umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań, chociażby dla celów przekazania komunikatu w sytuacji, kiedy nie do końca dysponujemy jeszcze rozbudowanym słownictwem. Metodyka zajęć prowadzonych w „Language Center” w grupach najmłodszych opiera się na przekazie i odbiorze polisensorycznym, stąd prowadzenie kursów w oparciu o zabawy ruchowe, prace manualne, gry, piosenki, rozmowy z pokazywaniem, wyliczanki, taniec itp.

Jeśli jest coś, co może w jakikolwiek sposób ubogacić i ułatwić naukę języka, nasi lektorzy z pewnością to wykorzystują i wciąż poszukują nowych inspiracji i ścieżek rozwoju. Dodatkowo zajęcia grupowe sprzyjają rozbudzaniu umiejętności współpracy oraz otwierają na inną kulturę, ubogacają społecznie, zachęcają do otwartości, dodają pewności siebie i wyzwalają pozytywne emocje oraz chęci do poznawania „nowego”. Jeśli ktoś czuje się nieprzekonany – zapraszamy. Najlepszą formą oceny – jest „ocena z pierwszej ręki”. Pozdrawiamy

więcej

 

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Co roku SZLACHETNA PACKA łączy tysiące osób - wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz rodziny w potrzebie. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania.

Nasza Firma po raz drugi włączyła się w organizację SZLACHETNEJ PACZKI.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

 

„…Życie nie tylko po to jest, by brać 
Życie nie po to, by bezczynnie trwać 
I aby żyć siebie samego trzeba dać..” 

                                               Stanisław Soyka

Florystki w akcji

Więcej

Technik usług kosmetycznych

23.11.2014 roku słuchaczki PDCKU DAR w Działdowie uczące się na kierunku technik usług kosmetycznych wyjechały na wizytę studyjną – szkolenie zorganizowane przez firmę

Mollon Cosmetics. Szkolenie odbyło się w Hotelu Villa Pallas w Olsztynie. Firma ta tworzy profesjonale produkty do stylizacji oraz pielęgnacji paznokci.

Program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:
- manicure klasyczny/lakierowy,
- manicure monophase UV/LED,
- Manicure hybrydowy UV,
- manicure soak off UV,
- manicure żelowy UV,
- zdobienie paznokci,
- pielęgnacja dłoni i paznokci,
- elementy skutecznej sprzedaży i obsługi klienta w gabinecie. Szkolenie miało charakter praktycznej prezentacji połączonej z instruktarzem.